افیلیت مارکتینگ چیست؟ و انواع ابزارهای افیلیت مارکتینگ کدامند؟

ابزارهای افیلیت مارکتینگ

پیشرفت‌های اینترنتی و فناوری امکان فعالیت همه سازمان‌های تجاری در بازار تجارت الکترونیک را فراهم کرده است. افیلیت مارکتینگ به عنوان یکی از سریع‌ترین شتاب دهنده در زمینه بازاریابی آنلاین و استراتژی‌های تجارت الکترونیک برای افزایش فروش در افیلیت مارکتینگ به وجود آمده است.

پیشرفت در فعالیت‌های آنلاین از طریق ابزارهای افیلیت مارکتینگ تأثیر قابل توجهی بر هزینه‌های تبلیغات و بازگشت سرمایه سازمان گذاشته است. شناخت عواملی که به مشارکت افیلیت مارکتینگ در یک سازمان کمک می‌کند، حیاتی است زیرا به تشخیص عوامل مهم کمک می‌کند.

افیلیت مارکتینگ چیست؟

همکاری در فروش چیست ؟ شغل افیلیت مارکتینگ(همکاری در فروش) به معنای استخدام بازاریابان همکار معتبر برای تبلیغ محصولات و خدمات سازمان از طریق وب‌سایت است. بنابراین، افیلیت مارکتینگ را می‌توان به عنوان یک تکنیک فروش اینترنتی  برای افزایش فروش محصولات تعریف کرد. این تکنیک به طور طبیعی از کانال‌های تبلیغاتی مانند فایل داده محصول، لینک‌های متنی یا بنرها استفاده می‌کند و برای هر کلیک مشتری بر روی لینک، تماس مشتری با سازمان یا خرید مشتری از محصولات پیشنهادی، بازاریاب همکار، کمیسیونی از سازمان دریافت می‌کند. سازمان ها از مدل‌های پرداخت کمیسیون در سیستم همکاری در فروش استفاده می‌کنند. نادی همکاری (https://nadihamkari.com/) به عنوان یکی از بزرگترین سایت همکاری در فروش می‌تواند افراد را به کسب درآمد اینترنتی بیشتر برساند.

مزایای همکاری در فروش

ابزارهای افیلیت مارکتینگ، در دنیای بازاریابی آنلاین، به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا با همکاری با همکاران خود، فروش محصولات / خدمات خود را بهبود بخشند.

پیشرفت ها در فعالیت‌های آنلاین از طریق ابزارهای افیلیت مارکتینگ تأثیر قابل توجهی بر هزینه‌های تبلیغات و بازگشت سرمایه سازمان دارد. همچنین افیلیت مارکتینگ به طور مستقیم با عملکرد سالم، جذب وافزایش مشتری جدید و بهره‌وری بالاتر مرتبط است. به عبارت ساده، موفقیت در همکاری در فروش از طریق افزایش فروش سازمان قابل مشاهده است. در اینجا به بررسی برخی از بهترین ابزارهای همکاری در فروش، بهترین ابزارهای همکاری در فروش برای افیلیت مارکترها و  اهمیت این ابزارها برای افیلیت مارکترها پرداخته می‌شود.

ابزارهای افیلیت مارکتینگ

انواع ابزارهای افیلیت مارکتینگ کدامند؟

ابزارهای افیلیت مارکتینگ ابزارهایی هستند که به افراد و شرکت‌ها در مدیریت و موفقیت در همکاری در فروش و استراتژی‌های همکاری در فروش کمک می‌کنند. این ابزارها شامل ویژگی‌های مختلفی مانند ردیابی لینک، گزارش گیری و مدیریت کمپین‌ها می‌شوند.

ابزارهای افیلیت مارکتینگ یک راهکار موثر در دنیای بازاریابی آنلاین است که به شرکت‌ها کمک می‌کند تا با استفاده از همکاران خود، فروش محصولات و خدمات خود را افزایش دهند. امروزه، با توسعه فناوری، بهترین ابزارهای همکاری در فروش برای افیلیت مارکترها نقش بسزایی در بهبود عملکرد این استراتژی بازاریابی ایفا می‌کنند. در اینجا به بررسی بهترین ابزارهای افیلیت مارکتینگ، بهبود فروش، همکاری در فروش، و اهمیت این ابزارها برای افیلیت مارکترها می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید: استراتژی همکاری در فروش

1-ClickBank

کلیک بانک، به عنوان یکی از بهترین ابزارهای افیلیت مارکتینگ ابزاری است که بهترین کارآفرینان و برندهای جهان را با برترین بازاریابان به هم پیوند می‌دهد تا کسب و کار خود را به صورت آنلاین رشد دهند.

2- ShareASale

یک شبکه افیلیت مارکتینگ با تعداد زیادی از شرکت‌های معروف و محصولات متنوع است و به عنوان یکی دیگر از ابزارهای افیلیت مارکتینگ به بازاریابان افیلیت این امکان را می‌دهد که با تبلیغ محصولات و دریافت کمیسیون، درآمد خود را افزایش دهند.

ابزار ShareASale

ابزار ShareASale

3- AffiliateWP

یک افزونه وردپرس قدرتمند است که به وب‌سایت‌ها این امکان را می‌دهد که برنامه افیلیت خود را مدیریت و ردیابی کنند. این ابزار با گزارش‌های جامع و امکانات مدیریتی کارآمد، ابزاری ایده‌آل برای کسب و کارهای آنلاین است.

سه ویژگی برجسته AffiliateWP

  • یکپارچه‌سازی آسان با پلتفرم‌های محبوب تجارت الکترونیک: بی‌دردسر با بسیاری از راهکارهای تجارت الکترونیک وردپرسی محبوب یکپارچه می‌شود. این امر اطمینان می‌دهد که کسب‌وکارها بتوانند بی‌دردسر برنامه‌های افیلیت خود را با پلتفرم‌های فروش موجود خود ترکیب کنند.
  • ردیابی دقیق افیلیت: این ابزار از ردیابی آنلاین برخوردار است، به این معنا که بازاریابان می‌توانند مراجعه‌ها، درآمد و ثبت‌نام خود را آنلاین نظارت کنند.
  • مدیریت کامل افیلیت: از داشبوردهای افیلیت قابل تنظیم تا تولید گزارش‌های دقیق.

در هنگام راه‌اندازی برنامه بازاریابی افیلیت خود با AffiliateWP، باید سعی کنید که از ویژگی‌های خلاقانه پرمحتوای آن استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: غلبه بر مشکلات افیلیت مارکتینگ

4- Voluum

یکی از بهترین ابزارهای افیلیت مارکتینگ برای فروش بیشتر محصولات، به عنوان یک پلتفرم ردیابی و تحلیل تبلیغات همکاری که به بازاریابان افیلیت کمک می‌کند تا درک بهتر از عملکرد تبلیغات خود داشته باشند. امکانات پیشرفته و گزارش‌های جامع از ویژگی‌های برجسته آن هستند.

ابزار Voluum

ابزار Voluum

5- Refersion

به عنوان بهترین ابزارهای افیلیت مارکتینگ برای فروش بیشتر محصولات، به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا لینک‌ها و کد تخفیف‌های افیلیتی را مدیریت کرده و به بازاریابان خود پاداش دهند.

Refersion یکی از ابزارهای افیلیت مارکتینگ جهت پیگیری افیلیت است که از سال 2013 وجود دارد و به طور خاص به کسب‌وکارهای تجارت الکترونیکی خدمت می‌کنند، به ویژه کسب‌وکارهای سطح کلان با درآمدهای سالانه بزرگ.

6- Slack

یک ابزار افیلیت مارکتینگ محبوب برای ارتباطات تیمی فوری و سیستم همکاری در فروش آنلاین است و به اعضای تیم امکان می‌دهد تا به راحتی اطلاعات و نظرات خود را به اشتراک بگذارند.

7- Google Drive

به عنوان یکی از بهترین ابزار افیلیت مارکتینگ ، ذخیره‌سازی ابری و به اشتراک‌گذاری اسناد و فایل‌ها را برای تیم‌های همکاری، ساده و کارآمد می‌کند. گوگل درایو به شما امکان می‌دهد تا فایل‌های مهم پروژه خود را به اشتراک بگذارید و مدیریت کنید.

ابزار Google Drive

ابزار Google Drive

8- Zoom

به عنوان یکی از ابزارهای افیلیت مارکتینگ بوده و بصورت یک ابزار ویدئوکنفرانس است که به تیم‌ها این امکان را می‌دهد تا در سایت همکاری در فروش آنلاین با همدیگر در ارتباط باشند و جلسات وبینار برگزار کنند.

ابزار Zoom

ابزار Zoom

9- Trello

یک ابزار مدیریت پروژه گرافیکی است که به تیم‌ها کمک می‌کند کارها و پروژه‌ها را به صورت کارآمد مدیریت کنند.

به عبارت بهتر، به عنوان یک ابزار مدیریتی و همکاری تیم‌ها، در همکاری در فروش آنلاین مورد استفاده قرار می‌گیرد. با تبدیل تیم فروش به تابلوهای کاری و ایجاد لیست‌هایی برای نمایش مراحل مختلف فروش، هر معامله و مشتری به شکل کارت‌ها نمایش داده می‌شود.

10- Pretty Links

یک افزونه وردپرس است که به بازاریابان افیلیت این امکان را می‌دهد لینک‌های شخصی‌شان را ساخته و ردیابی کنند.

11- HubSpot

یک ابزار همکاری در فروش اینترنتی بوده و برای تیم‌ فروش و بازاریابی طراحی شده است. این ابزار نوعی از سیستم مدیریت ارتباط با مشتری را ارائه می‌دهد که از طریق آن تماس‌ها، فرصت‌ها و اطلاعات مشتریان مدیریت می‌شود.

همچنین هاپ اسپوت امکانات آنالیز دقیق و گزارش‌گیری جامع را ارائه می‌کند تا اعضای تیم بتوانند عملکرد فروش و بازاریابی را به دقت نظارت کنند.

یکی از نقاط قوت هاپ اسپوت، هماهنگی با تیم‌های فروش و بازاریابی است.

این امکان به تیم‌ها این اجازه را می‌دهد که به صورت هماهنگ با یکدیگر کار کنند و اطلاعات را به اشتراک بگذارند.

 از سوی دیگر هاپ اسپوت، منابع آموزشی فراوانی ارائه کرده است که به اعضای تیم کمک می‌کند تا از ابزارها به بهترین نحو استفاده کنند.

در نهایت، هاپ اسپوت، به عنوان یک راهکار جامع برای هماهنگ‌سازی فعالیت‌های فروش و بازاریابی و بهبود ارتباط با مشتریان تلقی می‌شود.

اهمیت بهترین ابزارهای همکاری در فروش کالا برای افیلیت مارکترها

انواع افیلیت مارکتینگ نقش بسزایی در بهبود عملکرد افیلیت مارکتینگ دارند. ابزارهای افیلیت مارکتینگ امکان مدیریت و ردیابی بهتر لینک‌ها و کدهای تخفیف را فراهم می‌کند. ارتباطات تیمی فعال و امکان هماهنگی بهتر با همکاران افیلیت مارکتینگ، از دیگر مزایای استفاده از این ابزارهاست. به این ترتیب، بازاریابان افیلیت قادر به بهره‌مندی از ابزارهای افیلیت مارکتینگ در جهت موفقیت در همکاری در فروش خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *