معرفی بهترین شغل های دورکاری

معرفی بهترین شغل های دورکاری

با ورود اینترنت به زندگی انسان ها، محبوبیت شغل های دورکاری نیز بیشتر شده و این مشاغل مخاطبان بسیار زیادی پیدا کرده اند. بسیاری از کسانی که دوست ندارند صبح زود از خواب بیدار شده و بعد از طی کردن مسافت طولانی به محل کار برند، سراغ شغل های دورکاری رفته اند. به کمک یک سیستم کامپیوتری و اینترنت می توان وظایف لازم در بسیاری از مشاغل دورکار را به راحتی و بدون حضور در محل کار انجام داد. در ادامه به بررسی و معرفی چند نمونه از بهترین شغل های دورکاری در ایران خواهیم پرداخت.

معرفی برنامه نویسی یکی از بهترین شغل های دورکاری

یکی از بهترین شغل های دورکاری، شغل برنامه نویسی است که مخاطبان بسیار زیادی در سراسر جهان دارد. طبق آخرین بررسی های انجام شده، میزان درآمد سالانه یک برنامه نویس در خارج از کشور با توجه به میزان مهارت و فعالیت او، 60 هزار دلار به بالا می باشد. تمام افرادی که در این شغل فعالیت دارند، می توانند با یک لپ تاپ و دسترسی به اینترنت به صورت دورکاری فعالیت داشته باشند. داشتن علاقه به حل مسئله برای فعالیت در این شغل الزامی بوده چون رفع چالش ها و مسئله های مختلف جزئی از کار برنامه نویسی به شمار می آید. با پیشرفت اینترنت در داخل کشور نیز برنامه نویسی به یکی از فعالیت های کسب درآمد اینترنتی به صورت دورکاری تبدیل شده است.

شغل های دورکاری

شغل های دورکاری

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

داشتن یک فروشگاه اینترنتی یکی از بهترین شغل های دورکاری به شمار می آید که علاقه مندان بسیار زیادی دارد. برای راه اندازی یک فروشگاه یا کسب و کار اینترنتی نیازی به حضور در یک مکان فیزیکی خاص نیست. بعد از راه اندازی سایت در فضای مجازی، می توان فعالیت های مربوط به آن را بدون محدودیت مکانی انجام داد. میزان درآمد این کار نامحدود بوده و این ویژگی باعث شده تا بسیاری از افراد به فکر فروش کالا از روشهای اینترنتی باشند. در حال حاضر، تعداد فروشگاه های اینترنتی بسیار بالا بوده و روز به روز نیز بر فعالان آن افزوده می شود. حتی اگر سرمایه اولیه برای راه اندازی فروشگاه خود را نداشته باشید؛ می توانید از روش های دیگر مانند افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش وارد این عرصه شوید و بدون نیاز به سرمایه کسب و کار خود را راه بندازید. در ادامه به توضیح مفصل این موضوع پرداخته شده که مطالعه آن به شما در انتخاب بهترین روش برای بازاریابی افیلیت، متناسب با نیازهایتان، یاری می‌رساند.

افیلیت مارکتینگ چیست؟

افیلیت مارکتینگ یا بازاریابی پورسانتی یک روش جذاب برای کسب درآمد است که در آن، شما به عنوان بازاریاب، محصولات یا خدمات دیگران را تبلیغ می‌کنید.روش های کسب درآمد از این مسیر بسیار متنوع بوده که یکی از این روش ها نیز همکاری در فروش فروشگاه اینترنتی است که از نظر پرداخت هزینه یا پورسانت مدل های مختلفی دارد. از جمله مدل‌های پرداخت کمیسیون در سیستم همکاری در فروش میتوان به پرداخت به ازای هر فروش اشاره کرد.

با کلیک بر روی “استراتژی همکاری در فروش” به دنیای موفقیت در بازاریابی افیلیت قدم بگذارید و تکنیک های فعال کردن افیلیت ها را بیاموزید. این استراتژی بهترین روش‌های افزایش درآمد از طریق مدل بازاریابی افیلیت را به شما می‌آموزد و با فعال کردن بازاریابان وابسته، شما را به سودهای چشمگیری رهنمون می‌شود.

همچنین با کلیک بر روی “بهترین ابزارهای افیلیت مارکتینگ” و “انواع افیلیت مارکتینگ” با روش‌های مختلف این مدل بازاریابی و انتخاب بهترین روش برای خود آشنا شوید.

با استفاده از تکنیک های نوین فروش اینترنتی، مانند تولید محتوای جذاب، تبلیغات هدفمند، و ارائه خدمات باکیفیت، می‌توانید در کسب و کار آنلاین خود به “کسب درآمد اینترنتی” قابل‌توجهی دست پیدا کنید.

بهترین شغل های دورکاری

بهترین شغل های دورکاری

اهمیت تولید محتوا در افیلیت مارکتینگ:

محتوای باکیفیت و جذاب، کلید افزایش فروش در افیلیت مارکتینگ است. با تولید محتوای مفید و مرتبط، می‌توانید اعتماد مخاطبان را جلب کرده و آنها را به خرید ترغیب کنید.

اشتباهات رایج افیلیت مارکترها چه هستند؟

 • انتخاب محصول نامناسب: انتخاب محصولی که با علایق و تخصص شما همخوانی نداشته باشد، مانع از جذب مخاطب و در نهایت منجر به عدم موفقیت شما خواهد شد.
 • تمرکز صرف بر سود: اولویت‌بندی سود به جای ارائه محتوای مفید و باکیفیت، به ضرر شما عمل خواهد کرد و اعتماد مخاطب را از بین می‌برد.
 • عدم صبر و حوصله: بازاریابی افیلیت یک فرایند زمان‌بر است و انتظار کسب درآمد سریع و بدون تلاش، غیرواقع‌بینانه است.
 • بی‌توجهی به سئو: عدم بهینه‌سازی محتوا و صفحات برای موتورهای جستجو، مانع از دیده شدن شما توسط مخاطبان بالقوه خواهد شد.
 • عدم استفاده از ابزارهای مناسب: استفاده از ابزارهای تخصصی افیلیت مارکتینگ، به شما در رصد و تحلیل عملکردتان و در نهایت، بهینه‌سازی فعالیتتان کمک خواهد کرد.

با پرهیز از این اشتباهات رایج، می‌توانید مسیر موفقیت خود را در دنیای افیلیت مارکتینگ هموارتر کنید.

غلبه بر مشکلات افیلیت مارکتینگ:

صبر و حوصله و تلاش مستمر کلیدهای طلایی موفقیت در بازاریابی افیلیت هستند. با انتخاب محصول مناسب، تولید محتوای باکیفیت، و استفاده از ابزارهای مناسب می‌توانید بر چالش‌های این مسیر غلبه کنید و به درآمد قابل‌توجهی دست پیدا کنید.

درادامه به معرفی دیگر شغل های دورکاری که جزو بهترین مشاغل در این حوزه هستند می پردازیم.

مترجم و نویسنده

افرادی که توانایی مترجمی یا نویسندگی را داشته باشند، می توانند در یکی از بهترین شغل های دورکاری فعالیت داشته باشند. توانایی و مهارت ترجمه زبان های مختلف همیشه یکی از پردرآمدترین کارها در کل جهان بوده است. در صورتی که مهارت و دانش لازم در زمینه نویسندگی و مترجمی وجود داشته باشید، می توانید با داشتن یک سیستم کامپیوتری و دسترسی به اینترنت، فعالیت خود را شروع کنید. به کمک این دو مهارت، می توان فعالیت هایی مثل تولید محتوای سایت، مترجمی آنلاین، ساخت زیرنویس برای ویدیو و …را به راحتی انجام داد.

مشاغل دورکاری پردرآمد

مشاغل دورکاری پردرآمد

تولید کننده محتوا یکی از بهترین شغل های دورکاری

تولید کننده محتوا یک شغل پردرآمد برای دورکاری به شمار می آید که دلیل آن نیز فعالیت بالای کاربران و مشاغل اینترنتی می باشد. انواع پلتفرم ها در فضای مجازی باعث ایجاد فرصت های بالای مشاغلی شده اند که یکی از ارکان اصلی موفقیت در این شغل ها نیز تولید محتوای باکیفیت و اصولی می باشد. فعالان این بخش، توانایی تولید محتوا برای انواع شبکه های اجتماعی و سایت را دارند. میزان درآمد آنها نیز با توجه به مهارت و فعالیت آنها مشخص می شود.

متخصص سئو

یکی دیگر از پردرآمدترین مشاغل دورکاری، متخصصین سئو می باشند که اقدامات آنها جهت بهینه سازی و رشد سایت ها انجام می گیرد. سئو به عنوان یکی از بهترین شغل های دورکاری به شمار می آید که در سال های اخیر نیز مخاطبان بیشتری پیدا کرده است. دلیل بالا رفتن فعالیت در این شغل، انتقال بسیاری از مشاغل به بستر اینترنت می باشد. درصد بالایی از سئوکاران به صورت فریلنسر یا دورکار فعالیت دارند چون تمام وظایف آنها بدون حضور در محیط کار، قابل انجام است.

ویرایشگر و تدوین

در بین بهترین شغل های دورکاری در عصر حاضر، نمی توان به ویرایشگر و تدوینگر فیلم اشاره نکرد. یکی از انواع محتواهای جذابی که در شبکه های اجتماعی و سایت منتشر می شود و بیشترین میزان مخاطب را دارد، ویدئوها هستند. افرادی که تخصص لازم در زمینه ویرایش و تدوین را داشته باشند، می توانند اقدام به ساخت ویدئوهایی تخصصی و حرفه ای کنند. انجام این کار نیز مانند بسیاری از فعالیت های دورکاری دیگر به سیستم کامپیوتری و اینترنت نیاز دارد. البته رایانه هایی که برای انجام کار ویرایش و تدوین استفاده می شوند، نمونه های حرفه ای و قدرتمند هستند.

تدریس در فضای آنلاین

تدریس در فضای مجازی یکی دیگر از بهترین شغل های دورکاری برای کسانی است که علاقه مند به آموزش هستند. با پیشرفت تکنولوژی و ایجاد مشاغل مختلف، مسئله آموزش نیز در بین افراد مخاطبان بیشتری را به خود جذب کرد. بسیاری از افراد در کنار تحصیل خود، اقدام به شرکت در دوره های آموزشی متنوع می کنند. برای شرکت در تمام دوره ها نیز نمی توان به صورت فیزیکی در یک مکان خاص و مشخصی حضور پیدا کرد. تمام این شرایط باعث شده تا تدریس در فضای مجازی به یکی از مشاغل پرمخاطب تبدیل شود. برگزاری سمینارها، لایوها و کلاس های آموزشی توسط بسیاری از افراد متخصص در حوزه های مختلف انجام می‌گیرد که درآمدهای بالایی نیز به همراه دارد.

مشاغل دورکاری پردرآمد

مشاغل دورکاری پردرآمد

لیست بهترین شغل های دورکاری

مضاف بر موارد ذکر شده بسیاری از مشاغل دیگر نیز وجود دارند که در یک دهه اخیر در لیست بهترین شغل های دورکاری قرار گرفته‌اند. علاوه بر داشتن مهارت در هر کدام از مشاغل دورکار؛ عدم نیاز به سرمایه بالا و بدون حضور در مکان خاصی، باعث شده تا علاقه افراد برای فعالیت در این مشاغل افزایش یابد. در کنار مواردی که به آنها اشاره شد، شغل های دورکار دیگری نیز وجود دارند که عبارتند از:

 • طراحان سایت
 • ویراستاری
 • حسابداری
 • گویندگی و ویرایش صدا
 • مشاور
 • دستیاران مجازی
 • سازنده انیمیشن
 • بازاریابان تلفنی
 • پشتیبانی محصول یا خدمات
 • متخصصان منابع انسانی

هر کدام از این مشاغل دارای شرایط و ویژگی های خاص خود هستند که معمولا نیازمند کسب مهارت است. البته برخی از افراد به دنبال یک شغل پردرآمد در فریلنسینگ و دورکاری می باشند. طبق تحقیقات و بررسی هایی که انجام شده، بهترین راه های کسب درآمد از مشاغل دورکاری به ترتیب شامل موارد زیر می باشد.

 • فروشگاه اینترنتی
 • برنامه نویسی
 • سئو سایت
 • ویرایشگر ویدیو
 • تولید محتوای اینستاگرام
 • تولید محتوای سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *