تفاوت دراپ شیپینگ و همکاری در فروش چیست؟

تفاوت دراپ شیپینگ و همکاری در فروش چیست

با پیشرفت فناوری و افزایش استفاده افراد از تکنولوژی، علاوه بر مشاغل سنتی، مشاغل مبتنی بر تکنولوژی نیز به وجود آمده اند. این مشاغل که بر پایه تکنولوژی هستند، به افراد این امکان را می دهند که حتی در منزل نیز به کسب در آمد بپردازند. همانطور که می دانید کسب درآمد در خانه مزایای خاص خود را دارد. از طرفی دیگر درآمدزایی آنلاین یکی از روش ‌های محبوب برای کسب درآمد در دنیای امروز است. به طور کلی، این روش ‌ها می‌ توانند شامل فروش محصولات یا خدمات آنلاین، بازاریابی و تبلیغات آنلاین، ساخت و فروش محتوا آنلاین، راه‌ اندازی کسب و کارهای درآمدزا اینترنتی (مانند کسب ‌وکار دراپ ‌شیپینگ و وب سایت ‌های عضویتی)، فعالیت در بازار بورس و فارکس آنلاین و دیگر روش ‌های متنوع برای کسب درآمد آنلاین بوده و درآمد آنلاین مناسبی را برای افراد به ارمغان می آورند. همچنین موفقیت در کسب درآمد آنلاین نیازمند تلاش، ثبات و استراتژی مناسب است. در این بخش قصد داریم به بررسی تفاوت دراپ شیپینگ و افیلیت مارکتینگ بپردازیم و تمامی ابهامات شما را نیز برطرف کنیم. اما پیش از هر چیز اجازه دهید این دو روش را به صورت جداگانه توضیح دهیم.

همکاری در فروش چیست؟

همکاری در فروش چیست؟

در ادامه بررسی فرق دراپ شیپینگ با افیلیت مارکتینگ نوبت به تعریفی از همکاری در فروش یا همان افیلیت مارکتینگ می رسد. به بیانی ساده همکاری در فروش یک روش موثر برای کسب درآمد از طریق فروش محصولات یا خدمات شرکت‌ ها یا برندها می باشد. در این روش، شما به عنوان یک همکار فروش (یا همکار تجاری) با یک شرکت یا برند همکاری می ‌کنید تا محصولات یا خدمات آن ‌ها را به مشتریان بفروشید. سپس در ازای هر فروش یا عملیات معین دیگر (مانند ثبت نام، دریافت اشتراک و غیره) که از طریق شما انجام شود، شما پورسانت و یا کمیسیونی مشخصی را دریافت می‌کنید. در ادامه به اختصار به بررسی مزایای همکاری در فروش می پردازیم.

مطالعه این مطلب نیز می توانید برای شما مفید باشد: چطور برای کسب و کار خود تبلیغ محتوایی کنیم؟

مزایای همکاری در فروش

  1. انعطاف‌پذیری: همانند برخی دیگر از روش های بازاریابی شما می‌توانید به صورت انعطاف ‌پذیر و بدون محدودیت زمانی و مکانی در این حوزه فعالیت کنید.
  2. کسب درآمد بدون نیاز به سرمایه اولیه: برای شروع به کسب درآمد از طریق همکاری در فروش، نیاز به سرمایه اولیه زیادی ندارید و می ‌توانید بدون سرمایه‌گذاری اولیه کار خود را شروع کنید.
  3. امکان دسترسی به بازار جدید: با همکاری با شرکت ‌ها یا برندها، می‌توانید به بازارهای جدید دسترسی پیدا کنید و محصولات یا خدمات خود را به مخاطبان جدید نیز معرفی کنید.
  4. پتانسیل بالا برای پیشرفت: با تلاش و استراتژی مناسب، می‌توانید درآمد خود را افزایش داده و کسب و کار خود را گسترش دهید.
  5. پشتیبانی و آموزش: بسیاری از شرکت ‌ها و برندها برنامه‌ های آموزش و پشتیبانی برای همکاران فروش خود فراهم می‌کنند تا به آن‌ها کمک کنند در فروش بهتر عمل کنند.

لازم به ذکر است که برای شروع به کسب درآمد از طریق همکاری در فروش، شما باید با شرکت یا برند مورد نظر خود تماس بگیرید، شرایط همکاری را بررسی کرده، محصولات یا خدمات آن ‌ها را به مشتریان معرفی کنید و پورسانت یا کمیسیون خود را دریافت کنید.

شاید برایتان مفید باشد: اهمیت تولید محتوا در افیلیت مارکتینگ

دراپ ‌شیپینگ چیست؟

دراپ ‌شیپینگ چیست؟

اگر بخواهیم توضیح کوتاهی را در خصوص این روش بدهیم باید بگوییم که دراپ ‌شیپینگ یک مدل کسب و کار آنلاین است که به شما این امکان را می‌ دهد تا محصولات را بدون نیاز به نگهداری موجودی و انبارداری به مشتریان بفروشید. در این مدل کسب و کار، شما با توافق با تامین‌کننده ‌ها یا عرضه‌کنندگان، محصولات آن ‌ها را بر روی فروشگاه آنلاین خود نمایش می ‌دهید و آن را به مشتریان خود به فروش می ‌رسانید. به زبان ساده هنگامی که یک مشتری سفارشی را ثبت می کند، شما سفارش را به تامین‌کننده ارسال می‌کنید تا محصول به مشتری ارسال شود.

در ادامه مبحث تفاوت دراپ شیپینگ و همکاری در فروش به صورت مختصر برخی از مزایای دراپ شیپینگ را ذکر می کنیم.

مزایای دراپ‌ شیپینگ

  1. کمترین هزینه و سرمایه‌ گذاری: در این مدل کسب و کار، شما نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه برای خرید محصولات و نگهداری موجودی ندارید. شما فقط پس از فروش محصول، هزینه خرید آن را به تامین‌ کننده پرداخت می‌کنید.
  2. انعطاف‌پذیری: شما می‌توانید محصولات جدید را به فروشگاه آنلاین خود اضافه کنید یا محصولات موجود را حذف کنید بدون نگرانی از نگهداری در انبار و موجودی.
  3. دسترسی به تنوع محصولات: با همکاری با تامین ‌کنندگان مختلف، شما می‌توانید تنوع بالایی از محصولات را در فروشگاه آنلاین خود داشته باشید و به مشتریان ارائه دهید.
  4. امکان گسترش بین‌المللی: جالب است بدانید که با استفاده از دراپ ‌شیپینگ، شما می‌توانید به بازارهای بین ‌المللی دسترسی پیدا کنید و به مشتریان در سراسر جهان محصولات خود را ارائه دهید.
  5. آسانی در مدیریت: با استفاده از پلتفرم ‌های دراپ ‌شیپینگ، شما می‌توانید فروشگاه آنلاین خود را به راحتی مدیریت کرده و عملکرد فروش و سفارشات را پیگیری کنید.

به زبان ساده برای شروع به کسب و کار دراپ ‌شیپینگ، شما تا اندازه ای بی‌ نیاز به تجربه قبلی در فروش یا فروش آنلاین هستید با این وجود آشنایی مختصر با این روش می تواند کمک بسیاری به شما کند. باید یک فروشگاه آنلاین را راه ‌اندازی کنید، با تامین‌کنندگان مناسب همکاری کنید، محصولات را به فروش بگذارید و سپس سفارشات را به تامین‌کننده برای ارسال به مشتریان ارسال نمایید.

تفاوت دراپ شیپینگ و افیلیت مارکتینگ

تفاوت دراپ شیپینگ و افیلیت مارکتینگ؛ کدام یک برای من مناسب تر است؟

اکنون که با هر دو روش و مزایای آن ها آشنا شده اید، احتمالا می توانید بگویید که کدام روش برای شما مناسب تر است. با این وجود ذکر برخی نکات جهت کمک به شما برای تصمیم گیری مناسب، ضروری است. همانطور که ذکر کردیم و مطمئنا تا کنون متوجه شده اید، دراپ ‌شیپینگ و همکاری در فروش دو مدل کسب و کار آنلاین هستند که در هر دو مدل، شما محصولات را به مشتریان به فروش می‌رسانید با این وجود تفاوت ‌های مهمی بین این دو مدل وجود دارد.

نکات مهم دراپ‌ شیپینگ

در این مدل کسب و کار، شما نیاز به نگهداری موجودی و انبارداری ندارید. شما فقط محصولات را به فروش می ‌رسانید و پس از فروش، سفارش را به تامین‌کننده برای ارسال به مشتری ارسال می‌کنید. از طرفی دیگر شما با همکاری با تامین ‌کنندگان، محصولات آن‌ ها را بر روی فروشگاه آنلاین خود نمایش می‌دهید و به مشتریان ارائه می ‌دهید. شما پس از فروش محصول، هزینه خرید را به تامین‌ کننده پرداخت می کنید و سود خود را از تفاوت قیمت خرید و فروش بدست می‌آورید.

همچنین مطالعه کنید: راه اندازی فروشگاه اینترنتی

نکات مهم همکاری در فروش

با وجود نکات ذکر شده در بالا در این مدل کسب و کار، شما با تولیدکننده یا تامین کننده محصول، همکاری می‌کنید و محصولات را به صورت عمده از آن ها خریداری کرده و به مشتریان به فروش می‌رسانید. از طرفی دیگر شما نیاز به نگهداری موجودی و انبارداری دارید و باید محصولات را در انبار یا انبارهای خود ذخیره کنید. در نهایت باید پس از خرید محصول، هزینه آن را به تولیدکننده یا تامین‌کننده پرداخت کرده و سود خود را از تفاوت قیمت خرید و فروش بدست آورید.

به طور کلی، در رابطه با تفاوت دراپ شیپینگ و همکاری در فروش می توان گفت که دراپ ‌شیپینگ برای کسب و کارهای کوچک و بدون نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه مناسب است، در حالی که همکاری در فروش برای کسب و کارهای بزرگتر با توانایی سرمایه‌گذاری بالاتر مناسب است. با این وجود برخی از پلتفرم ها هستند که کار را برای شما تا اندازه زیادی آسان می کنند و شما می توانید پلتفرم مخصوص خود را برای همکاری در فروش، به صورت رایگان در اختیار داشته باشید. نادی همکاری این امکان را به شما می دهد و ابهاماتتان در این زمینه را کاملا برطرف می کند.

فرق دراپ شیپینگ و افیلیت مارکتینگ

جمع بندی

در این بخش سعی کردیم تا Dropshipping در مقایسه با بازاریابی وابسته را به طور کامل بررسی کنیم و آن ها را با یکدیگر مقایسه کنیم. اکنون شما می توانید با بررسی مواردی که در این بخش گفته شد، روش متناسب با خود را پیدا کنید. در صورت هرگونه ابهام در رابطه با تفاوت دراپ شیپینگ و افیلیت مارکتینگ می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *