راه های کسب درآمد در شرایط سخت اقتصادی 

در شرایط اقتصادی سخت، به دلیل افزایش هزینه های زندگی، کاهش ارزش پول و … کسب درآمد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، و در عین حال راه های زیادی برای کسب درآمد بیشتر وجود دارد که میتواند در وضعیت اقتصادی دشوار به ما برای درآمدزایی بیشتر و روبرو شدن با فشار های مالی و فقر کمک کند.

 

 برای کسب درآمد بیشتر چه کار کنیم؟

کسب درآمد خود به چندین دسته مختلف تقسیم میشود که بسته به استعداد ها و توانایی های فرد متفاوت است، اما دو دسته اصلی درآمدزایی عبارتند از :

 

سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی از اصلی ترین و کارآمد ترین روش های کسب درآمد و پول درآوردن در شرایط سخت اقتصادی است که اگر طبق اصول و به درستی انجام شود میتواند در طولانی مدت سرمایه اولیه شما را چندین برابر کند.

این روش خود به چندین قسمت مختلف تقسیم می شود که عبارتند از : 

 

1. سرمایه گذاری در رمزارز ها 

رمزارز یا ارز دیجیتال گونه ای واحد پول دیجیتال است که با استفاده از الگوریتم های رمزگذاری کنترل میشود و معمولا به صورت نامتمرکز و بدون وابستگی به یک مرجعیت مرکزی فعالیت میکند.

ارزش رمزامز ها مانند ارز های فیزیکی مانند ریال، دلار و … به طور لحظه ای درحال تغییر است و در صورتی که با مورد تحلیل قرار دادن ارزش فعلی یک رمز ارز و پیشبینی ارزش آینده آن، در زمان مناسب آن را خریداری و در زمان مناسب آن را به فروش برسانید، میتوانید از سود آن بهره مند شوید.

 

2. شراکت و سرمایه گذاری در کسب و کار های کوچک

ممکن است شما زمان کافی برای راه اندازی یک کسب و کار و یا فعالیت در آن را نداشته باشید، اما مقداری پس انداز و یا سرمایه اولیه برای راه اندازی یک اشتغال و ایجاد یک منبع درآمد داشته باشید، در این هنگام شما میتوانید با پرداخت هزینه به فردی مطمئن جهت راه اندازی و یا گسترش یک کسب و کار مطمئن، بخشی از درآمد آن کسب و کار را به صورت مداوم دریافت کنید، همچنین با افزایش ارزش آن کسب و کار، ارزش سرمایه شما نیز افزایش میابد.

اما به این موضوع توجه داشته باشید که هنگام سرمایه گذاری بر روی هر کسب و کار، باید اعم از داشتن سررشته و حرفه کافی در آن حوزه، اطمینان کافی از پیشرفت کسب و کار داشته باشید.

 

3.کسب درآمد با سرمایه گذاری در صندوق های بورس

صندوق های سرمایه گذاری بورس به عنوان یکی از روش های کسب درآمد در بازار سرمایه، به صورت مجموعه ای از سهام شرکت ها و دارایی آنها در بازار بورس عرضه می شوند، این صندوق ها به صورت عمومی برای سرمایه گذاری در بورس و کاهش ریسک سرمایه گذاری استفاده میشوند.

در‌واقع با سرمایه گذاری در این صندوق ها، شما در حال خریداری بخشی از ارزش مادی یک شرکت و یا مجموعه هستید و در گذر زمان با افزایش ارزش شرکت مورد نظر، میزان ارزش سرمایه شما نیز افزایش میابد.

اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که قبل از خریداری و سرمایه گذاری بر روی سهام هر شرکتی در هر زمینه فعالیتی، از توانمندی شرکت مورد نظر اطمینان حاصل کنید.

 

پرورش استعداد ها و گسترش توانایی ها

استعداد ها به عنوان بخشی از هویت و شخصیت افراد، نقش مهمی در زندگی آنها ایفا میکنند. به طور کلی استعداد به معنی ذاتی بودن یک توانایی خاص در فرد است که با تلاش و تمرین می توان آن را گسترش و بهبود داد.

در پله اول برای گسترش استعداد ها و توانایی ها، فرد باید شناخت کامل بر روی استعداد های فعلی خود داشته باشد و سپس با مطالعه و اطلاعات کافی درباره راه های گسترش استعداد خود و روش های بهره مندی از آن، دست به کار شود.

جدا از بهبود سلامت روحی در راستای پرورش استعداد ها و گسترش توانایی ها، این کار می تواند شروع خوبی برای راه اندازی یک کسب و کار کوچک و کسب درآمد از آن باشد.

 

افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش (Affiliate Marketing)

افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش یکی دیگر از روش های کسب درآمد در شرایط اقتصادی سخت و یکی از زیر شاخه های دیجیتال مارکتینگ است.

نحوه کسب درآمد در سیستم های همکاری در فروش به این شیوه است، که شما با تبلیغ کردن و به فروش رساندن محصولات مجموعه ای دیگر، از فروشنده اصلی محصول و یا ارائه دهنده خدمات، کمیسیون (پورسانت فروش) دریافت می کنید.

به عبارت دیگر در این روش از دیجیتال مارکتینگ که شباهت زیادی به بازاریابی سنتی دارد، شما یک بازاریاب (واسطه) هستید که در ازای معرفی محصولات و یا خدمات وبسایت مرجع به مخاطبان، پورسانت دریافت می‌کنید و به عنوان یک همکار در سیستم های افیلیت مارکتینگ میتوانید با انتشار لینک های سایت فروشنده، انتشار تصاویر، ویدیو های تبلیغاتی و … مخاطب را به سایت فروشنده هدایت کنید و به این شیوه درآمد قابل توجهی داشته باشید.

همچنین از مزایا فعالیت در سیستم های همکاری در فروش، این است که شما بدون نیاز به داشتن سرمایه اولیه میتوانید به عنوان یک بازاریاب شروع به کار کرده و با تبلیغ محصولات و یا خدمات سایت مرجع، پورسانت دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *