روش کار با سامانه پیامکی و کد اختصاصی فروش

ثبت سفارش با ارسال پیامک

همکاری در فروش پیامکی نادی کالا یک راه کار فوق العاده برای افزایش فروش اینترنتی شما است. شماره پیامکی 100010220 به طور اختصاصی برای ثبت سفارش همکاران سیستم همکاری در فروش نادی کالا قرار گرفته تا مشتریان شما بتوانند به راحتی نسبت به ثبت سفارش اقدام کنند.

در این مقاله آموزش خواهیم داد که کد اختصاصی فروش محصولات شما چیست و چگونه می تواند از آن برای ثبت سفارش در سامانه پیامکی اقدام نمود پس با ما همراه باشید.

قدم اول؛ دانستن کد اختصاصی فروش

  1. کد همکار:

    همه همکاران سیستم همکاری؛ دارای کد 4 رقمی منحصر به فرد می باشند که در زمان ساخت پنل کاربری این کد از طرف سیستم ساخته می شود و به شناسه کاربری همکار اختصاص داده می شود.

  2. شناسه محصول:

    در فروشگاه نادی کالا هر محصول دارای یک کد 3 الی 4 رقمی به عنوان کد/شناسه محصول می باشد که هر محصول را از به نسبت محصول دیگری منحصر به فرد میکند.

ترکیبی از کد همکار + شناسه محصول = کد اختصاصی فروش؛ به مجموع کد همکار در کنار کدکالا گفته می شود که برای هر همکار و برای هر محصول فروشگاه همکار، این کد منحصر به فرد است.

 

برای دریافت کد اختصاصی فروش محصولات کافی است پس از ورود به سیستم نادی همکاری از بخش منو که در گوشه سمت راست وجود دارد و با علامت دکمه منو مشخص شده است کلیک کنید تا منو اصلی پنل همکاری باز شود، سپس در آخر این منو، بخش “لیست محصولات” را انتخاب کنید تا صفحه ای همانند تصویر زیرین به نمایش گذاشته شود.

صفحه محصولات نادی کالا

در این لیست نام بخش از محصولات موجود در سیستم همکاری نادی کالا، قیمت، درصد پورسانت، و مبلغ سهم همکار (به تومان) در کنار شناسه تلگرامی و پیامکی قرار گرفته است که در واقع کد اختصاصی فروش، همان شناسه تلگرامی و پیامکی است.

در این مثال؛ با دقت بر روی شناسه تلگرامی و پیامکی محصولات میتوان مشاهده کرد که عدد 1829 در همه کد 7 رقمی فروش، تکرار شده است که در واقع همان کد همکار است همچنین ادامه ی کد اختصاصی فروش، برفرض مثال برای محصول – ابزار 6 تکه تمیز کننده جرم گوش – با شناسه 437، دقیقا ادامه ی کد اختصاصی فروش است یعنی 1829437 که با ارسال این کد به سامانه ی پیامکی، سیستم متوجه خواهد شد مشتری از سوی چه همکاری است و محصول مورد نظر جهت خرید چه محصولی می باشد.

کد اختصاصی پیامکی برای ثبت سفارش

 

قدم دوم؛ ثبت سفارش پیامکی

شما میتوانید در تبلیغات شبکه های اجتماعی هدف، برای هر محصول کد اختصاصی آن را در اختیار مشتری قرار دهید (مثال: کد … را به شماره 100010220 پیامک کنید.) تا ثبت سفارش آن محصول توسط سامانه برای مشتری شما انجام شود. در ادامه میخواهیم کد مثال ذکر شده در بالا یعنی شماره 1829437 را به 100010220 پیامک کنیم تا پاسخ سیستم در خصوص ثبت سفارش را بررسی کنیم.

صفحه ثبت سفارش پیامکی و نمایش پیام

در این پیامک مشاهده میکنیم که پس از ارسال پیامک؛ پیامی از سیستم دریافت شد که نام محصول و نام فروشگاه شما (که در این مثال “فروشگاه ارزانسرا” است) قرار گرفته و اطلاعات تکمیلی (نام و آدرس گیرنده) از مشتری دریافت می شود و سپس سفارش با موفقیت ثبت می شود.

در صورتی که محصول انتخابی مشتری ناموجود باشد این پیامک در مرحله اول ارسال می شود:

متن نمایش پیامک در صورتی که محصول موجود نباشد

توجه داشته باشید از آنجایی که در سیستم همکاری نادی کالا؛ پرداخت از طریق درگاه بانکی به منزله ثبت موفق سفارش است؛ پس از ثبت پیامک از سوی مشتری شما، سفارش مربوطه در پنل همکاری قرار میگیرد و مرکز ارتباط با مشتری؛ با گیرنده در تماس خواهد بود تا نسبت به ثبت نهایی سفارش و پرداخت موفق (از طریق کارت به کارت، فیش واریزی، درگاه ایمن بانکی) اقدام نمایید. در این حال تمام مراحل تماس و ارتباط ما با مشتری از طریق پنل همکاری برای شما به صورت کاملا شفاف قابل مشاهده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *