انواع افیلیت مارکتینگ | کدام یک بهتر است؟

انواع افیلیت مارکتینگ

انواع افیلیت مارکتینگ با روشهای مختلفی انجام می گیرد که هر کدام از این روش ها نیز مخاطبان مخصوص به خود را دارند. در این مقاله به بررسی انواع روش های افیلیت مارکتینگ می پردازیم تا علاقه مندان به این حوزه بتوانند مناسب ترین روش آن را انتخاب کنند.

انواع افیلیت مارکتینگ از لحاظ اجرایی کدام یک بهتر است؟

سه نوع افیلت مارکتینگ وجود دارد:

افیلیت مارکتینگ غیر وابسته

مارکتینگ وابسته

افیلیت مارکتینگ اینوالو

نوع افیلت مارکتینگ که انتخاب می کنید به نوع محصولات یا خدماتی که قصد تبلیغ آن را دارید و استراتژی تبلیغاتی که به کار می گیرید بستگی دارد.

انواع افیلیت مارکتینگ غیر وابسته

انواع افیلیت مارکتینگ غیر وابسته، ساده ترین نوع همکاری در فروش به شمار می آید. دریافت هزینه در این روش به ازای تعداد کلیک می باشد. در این روش، لینک تبلیغات در سایت هایی که از این مدل فروش پشتیبانی می کنند، قرار داده می شود و سپس به ازای تعداد کلیک های کاربران، مقدار کمیسیون مشخص می شود. در این روش نیاز به انجام هیچ گونه فعالیتی برای فروش محصول در حوزه خاصی وجود ندارد و فقط لینک های افیلیت در محیط های تبلیغاتی قرار داده می شود.

 

انواع روش های افیلیت مارکتینگ

انواع افیلیت مارکتینگ

افیلیت مارکتینگ وابسته

در بین انواع افیلیت مارکتینگ، روش وابسته باعث ایجاد ارتباط بین افیلیت مارکتر و خریدار می شود. فرد یا مجموعه ای که به عنوان افیلیت فعالیت دارد، لینک هایی را در سایت و شبکه های اجتماعی مورد نظر منتشر می کند. خریداران و مخاطبان محصولات و خدمات، روی لینک کلیک کرده و وارد سایت اصلی می شوند. به ازای خرید محصولات یا خدمات مشخص شده، مبلغی به عنوان کمیسیون برای افیلیت مارکتر در نظر گرفته می شود.

انواع افیلیت مارکتینگ اینوالو

یکی دیگر از انواع افیلیت مارکتینگ، مدل اینوالو است. این روش مخصوص کسانی است که ترجیح می دهند محصول یا خدماتی را که استفاده کرده اند به دیگران معرفی کنند. تفاوت اصلی این روش با وابسته این است که قبل از خرید مخاطب، فرد یا مجموعه افیلیت مارکتر از محصول یا خدمات استفاده کرده است.

بیشتر بخوانید: استراتژی همکاری در فروش

مدل های مختلف همکاری در فروش از لحاظ محتوایی کدامند؟

یکی از تفاوت هایی که بین انواع افیلیت مارکتینگ وجود دارد، روش های مختلف تولید محتوای آنها است. اهمیت تولید محتوا در افیلیت مارکتینگ به حدی است که می تواند روی میزان فروش کسانی که در این شغل فعالیت دارند، تاثیرگذار باشد. انواع روش های افیلیت مارکتینگ از لحاظ محتوایی را می توان در دسته بندی های زیر تعریف کرد:

انواع همکاری در فروش

انواع همکاری در فروش

سایت های نقد و بررسی

از بین انواع افیلیت مارکتینگ، سایت های نقد و بررسی جزء پرمخاطب ترین مدل محتوایی به شمار می آیند. این سایت ها در مدت زمان کوتاهی، دنبال کنندگان زیادی پیدا می کنند. در این روش، افیلیت مارکتر یک سایت راه اندازی می کند و در آن به بررسی چند شرکت فعال در یک حوزه می پردازد. استفاده از لینک های افیلیت داخل محتوای نقد و بررسی باعث می شود تا کاربر برای خرید یا مشاهده محصولات روی آن کلیک کند. ورود کاربر به سایت اصلی در بسیاری از شرایط به خرید و استفاده از خدمات ختم می شود.

وبمسترها

انواع افیلیت مارکتینگ از لحاظ محتوایی باعث رشد سایت و شبکه های اجتماعی می شود. صاحب سایت ها و کسانی که می خواهند کسب و کار خود را رونق دهند، می توانند از این روش استفاده کنند. وبمسترها دارای سایت های قوی و پربازدیدی هستند که توانایی ارسال ترافیک بالا به سایت های تبلیغ دهنده را دارند. به ازای فروش محصولات یا ارائه خدمات، مبلغی به عنوان کمیسیون به وبمستر داده می شود.

بیشتر بخوانید: راه های کسب درآمد

بلاگرها

وبلاگ ها و وب سایت های محتوایی جزء محبوب ترین انواع افیلیت مارکتینگ به شمار می آیند. در این محتواها می توان تمام اطلاعات محصولی و شرایط شرکت تبلیغ دهنده را با جزئیات بررسی کرد. یکی از مدل های محتوایی در این روش، نوشتن تجربه نظر کاربرانی است که از محصول یا خدمات شرکت تبلیغ دهنده استفاده کرده اند. نکته مهم در انتخاب بلاگرها از طرف شرکت های تبلیغ دهنده، همخوانی فعالیت بلاگر با حوزه محصولی شرکت است.

بیشتر بخوانید: غلبه بر مشکلات افیلیت مارکتینگ

انواع همکاری در فروش با سایت های فروشگاهی

یکی از شناخته ترین روشها از بین انواع افیلیت مارکتینگ برای بسیاری از کاربران داخلی، طراحی سایت های فروشگاهی است. سایت‌هایی مانند ترب و ایمالز در کشور به همین صورت فعالیت دارند که کمیسیون آنها معمولا به ازای کلیک کاربر روی محصولات فروشگاه، محاسبه می‌شود. البته روش های دیگری نیز برای دریافت حق کمیسیون در این روش وجود دارد که به توافق طرفین بستگی دارد. برخی از شرکت ها برای پرداخت کمیسیون با سایت فروشگاهی مورد نظر از شارژ ماهانه یا درصد فروش  نیز استفاده می کنند.

مدل های مختلف همکاری در فروش

مدل های مختلف همکاری در فروش

استفاده از بازاریابی ایمیلی یا خبرنامه

انواع افیلیت مارکتینگ با شرایط و اهداف مختلفی انجام می گیرد که هدف بازاریابی ایمیلی، اشتراک گذاری پیشنهادات و تخفیفات روی محصولات است. در این روش یک دیتابیس از ایمیل کاربران جمع آوری می شود تا در زمان های مختلف برای ارسال اطلاعات به کار رود. توجه به دو نکته در این روش اهمیت دارد که این دو مورد عبارتند از:

  • جمع آوری آدرس ایمیل ها از روش های معتبر و قانونی
  • ارسال ایمیل ها برای افرادی که به اطلاعات آن نیاز دارند.

انواع روش های همکاری در فروش از لحاظ اجرایی و محتوایی با توجه به شرایط شرکت های تبلیغ کننده و افیلیت مارکترها انجام می گیرد. هیچکدام از این روش ها بر دیگری برتری ندارد و نکته مهم، اجرای درست و رسیدن به هدف مورد نظر می باشد. شرکت های تبلیغ دهنده و افیلیت مارکترها می توانند با توجه به شرایط خود، مناسب ترین نوع افیلیت را انتخاب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *