همکاری در فروش چیست و چه مزایایی دارد؟

همکاری در فروش چیست؟

یکی از سیستم های قابل توجه و کاربردی برای شروع کسب و کار، همکاری در فروش است که روز به روز مخاطبان بیشتری پیدا می‌کند. احتمالا برای بسیاری از افراد این سوال مطرح می شود که همکاری در فروش چیست؟ در این مقاله می خواهیم به بررسی کامل این موضوع که شغل افیلیت مارکتینگ چیست، بپردازیم.

سیستم همکاری در فروش چیست؟

می خواهیم در جواب سوال سیستم همکاری در فروش چیست، یک توضیح کلی بدهیم و به تمام مزیت ها و جزئیات این سیستم اشاره کنیم. درصد بالایی از افرادی که به دنبال کسب درآمد از اینترنت هستند، سراغ سیستم همکاری در فروش می روند. در این روش، شخص یا شرکت فعال به عنوان همکار در فروش، مشتری را برای خرید یا استفاده از خدمات خاصی، جذب شرکت اصلی می کند. در صورت فروش محصول یا ارائه خدمات به مشتری، مبلغی از فروش به عنوان حق کمیسیون یا درصد فروش به فرد یا شرکت همکار اختصاص داده خواهد شد.

شغل افیلیت مارکتینگ (همکاری در فروش) چیست؟

حال که با مفهوم همکاری در فروش چیست، آشنا شدیم، به بررسی سایر فعالیت‌های همکاری در فروش که به شکل‌های مختلف انجام می‌شود، می پردازیم. affiliate marketing یک نوع سیستم همکاری در فروش است که با سایت و شبکه های اجتماعی مختلف انجام می گیرد. سوال بسیاری از علاقه مندان به حوزه فروش اینترنتی این است که افیلیت مارکتینگ چیست و چگونه انجام می شود. افیلیت همان همکاری در فروش بوده که اجرای آن توسط سایت و شبکه های اجتماعی صورت می گیرد. همکاری در فروش به شکل های مختلفی قابل اجراست که مدرن ترین آن به صورت افیلیت است. در این روش کاربر روی لینک محصول در سایت یا شبکه اجتماعی همکاری کلیک کرده و وارد سایت اصلی می شود.

بیشتر بخوانید: انواع افیلیت مارکتینگ

بازاریابی معرف چیست

بازاریابی معرف چیست

مزایای افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش

کسانی که به جواب سوال خود که همکاری در فروش چیست، برسند، می خواهند از مزایای همکاری در فروش نیز بدانند. گسترش فعالیت افیلیت یا همکاری در فروش به دلیل مزیت های موجود در این کار می باشد. در ادامه به برخی از موارد مهم در جواب سوال مزیت افیلیت مارکتینگ چیست؟ اشاره می کنیم.

 • راه اندازی کسب و کار بدون نیاز به سرمایه و خرید جنس
 • فعالیت بدون نیاز به تخصص یا مهارت خاصی
 • می تواند به عنوان یک منبع درآمد یا شغل دوم باعث کسب درآمد بیشتر شود.
 • نیاز به تمرکز بر خدمات مشتری نیست و انجام کارهای این بخش بر عهده شرکت اصلی است.
 • درآمد آن وابسته به عملکرد پرداخت و میزان فروش شرکت همکاری است.
 • دارای استقلال و اختیار عمل خواهید بود.
 • آزادی عمل بالایی برای تبلیغات و گسترش کسب و کار خود خواهید داشت.

سیستم همکاری در فروش چیست

سیستم همکاری در فروش چیست

معایب افیلیت مارکتینگ

همیشه در کنار سوال، افیلیت مارکتینگ چه مزایایی دارد؟ معایب این کار نیز مطرح می شود. این روش کسب درآمد در اینترنت مانند بسیاری از روش های فعالیت در دنیای دیجیتال، معایب خاص خود را دارد. از اصلی ترین معایب افیلیت مارکتینگ، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • نمی توان پایگاهی برای مشتریان وفادار و دائمی سیستم ایجاد کرد.
 • بخش هایی از بازاریابی افیلیت، خارج از اختیار شرکت یا فردی است که با مجموعه اصلی فعالیت دارد.
 • رقابت بسیار بالایی در حوزه افیلیت مارکتینگ یا بازاریابی در فروش وجود دارد.
 • شغل افیلیت مارکتینگ برای تمام افراد مناسب نیست.

بازاریابی معرف چیست و چه مزایایی دارد؟

یکی دیگر از پاسخ هایی که می توان در جواب سوال همکاری در فروش چیست؟ داد، بازاریابی معرف می باشد. این نوع بازاریابی نیز یکی از شکل های همکاری در فروش به شمار می آید. فرد یا شرکت خاصی با یک مجموعه عرضه کننده کالا در فروش محصول همکاری می کند. در انجام این کار، فرد همکار با معرفی محصول به افراد مختلف آنها را ترغیب به خرید می کنند. بعد از انجام خرید نیز مبلغی از درصد فروش به فرد فعال به عنوان همکار داده می شود. اجرای بازاریابی معرف محدود به حوزه یا محصول خاصی نیست و می توان آن را برای عرضه کالاها و خدمات مختلف اجرا کرد. مزیت بازاریابی معرف نیز مشابه همکاری در فروش می باشد که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم.

بیشتر بخوانید: استراتژی همکاری در فروش

روش های کسب درآمد در سیستم همکاری در فروش چیست؟

وقتی سوال همکاری در فروش چیست، مطرح می‌شود، جواب آن بیان فرآیندی ساده و مشخص است ولی این سیستم به شکل‌های مختلف پیاده سازی می‌شود. یکی از موارد متنوع در اجرای این سیستم، در نظر گرفتن کمیسیون و پورسانت های متنوع است تا مجموعه یا افراد فعال در بخش همکاری، بتوانند به خواسته های خود برسند. برخی از انواع روش های همکاری در فروش به صورت زیر می باشند:

 • پرداخت به ازای عملکرد: هزینه یا کمیسیون این روش فقط زمانی پرداخت می شود که اقدام موردنظر فرد یا شرکت تبلیغ دهنده، رخ دهد. فعالیت هایی که در این سیستم انجام می گیرند، شامل خرید و فروش محصولات ، پر کردن فرم یا نظرسنجی، لایک کرد و حتی دانلود اپلیکیشن نیز می تواند باشند.
 • پرداخت به ازای میزان فروش: یکی از پرکاربردترین روش های افیلیت مارکتینگ، دریافت پورسانت به ازای فروش یک کالای خاص است. درصدهایی که برای میزان فروش کالاها در نظر گرفته می شود، متغیر بوده و معمولا بین 5 تا 15 درصد است.
 • پرداخت کمیسیون به ازای نمایش آگهی: پرداخت کمیسیون در این روش بر حسب نمایش آگهی به ازای هر 1000 نفر اعلام می شود. این روش جهت تبلیغات محصول و برندسازی سازمان های خاصی انجام می گیرد.
 • پرداخت به ازای کلیک: این روش نیز مانند روش نمایش آگهی، جهت تبلیغات و برندسازی به کار می رود. پرداخت کمیسیون به ازای کلیک 1000 نفر مشخص و پرداخت می شود.
 • پرداخت کمیسیون با تعرفه ثابت: در این روش به ازای نمایش آگهی روی سایت ، مبلغ مشخصی به صاحب سایت پرداخت می شود که کاربرد کمتری نسبت به سایر نمونه‌ها دارد.

مزایای افیلیت مارکتینگ

مزایای افیلیت مارکتینگ

چه حوزه هایی می توانند از سیستم همکاری در فروش استفاده کنند؟

یکی دیگر از سوالاتی که بعد از همکاری در فروش چیست، مطرح می شود، این است که انجام این کار برای چه حوزه هایی امکان پذیر است؟ در جواب باید گفت که سیستم همکاری در فروش، محدودیتی از لحاظ اجرایی برای حوزه یا بخش خاصی ندارد. در تمام حوزه‌ها و بخش هایی که خدمات یا محصولی ارائه می شود، می توان سیستم افیلیت یا همکاری در فروش را اجرا کرد. در ابتدای این مقاله نیز به سوال مزیت افیلیت مارکتینگ چیست پرداختیم ولی نکته ای که در اینجا مطرح است، سیستم برد برد آن است. هر دو مجموعه عرضه کننده کالا و سیستم همکاری در فروش، سود لازم در این روش را به دست می آورند.

بیشتر بخوانید: غلبه بر مشکلات افیلیت مارکتینگ

نحوه شروع همکاری در فروش چیست؟

بعد از پاسخگویی به سوال همکاری در فروش چیست، بسیاری از افراد به دنبال فعالیت در این سیستم هستند. تعداد کسانی که می خواهند از سیستم افیلیت یا همکاری در فروش کسب درآمد  کنند، روز به روز در حال افزایش است. کسانی که از نحوه کار این سیستم مطلع شده و با مزیت های آن نیز آگاه اند، می خواهند فعالیت خود را شروع کنند. در سال های اخیر، مجموعه های زیادی اقدام به راه اندازی سیستم های افیلیت مارکتینگ کرده اند که با استقبال بسیاری از فعالان حوزه دیجیتال نیز روبرو شده است. یکی از این سایت های مرجع و بزرگ در کشور، سایت دیجی کالا است. راه اندازی سیستم افیلیت مارکتینگ دیجی کالا باعث شد تا افراد بتوانند کسب و کار خود را در حوزه های مختلف راه اندازی کنند.

افرادی که به خوبی درک کرده اند، همکاری در فروش چه مزایایی دارد، توانسته اند یک سیستم بدون ریسک با درآمدی مناسب راه اندازی کنند. برای شروع همکاری در فروش کافی است با یک مجموعه واسطه که معرفی کننده فروشگاه های اینترنتی فروش کالا یا مستقیما با یک مجموعه با سیستم افیلیت ارتباط برقرار کرد. این مجموعه ها تمام شرایط و مراحل انجام کار برای اجرای این سیستم را به مخاطبان خود آموزش می دهند.

بیشتر بخوانید: راه های کسب درآمد

همکاری در فروش چه مزایایی دارد

همکاری در فروش چه مزایایی دارد

میزان درآمد همکاری در فروش

یکی دیگر از سوالاتی که بعد از مشخص شدن موضوع همکاری در فروش چیست، مطرح می شود، میزان درآمد از این مسیر است. درآمد یکی از فاکتورهای بسیار مهمی بوده که همیشه روی انتخاب شغل، تاثیر بالایی دارد. افراد بعد از بررسی علاقه خود به یک حوزه خاص، میزان درآمد آن را مورد بررسی قرار می دهند تا بتوانند به درستی نسبت به انتخاب شغل خود تصمیم بگیرند. میزان درآمد همکاری در فروش کاملا متغیر بوده و نمی توان عدد خاصی را برای آن عنوان کرد. افراد در این سیستم با توجه به میزان فعالیتی که دارند، می توانند درآمدهای مختلفی داشته باشند. چنین شرایطی اگرچه برای بسیاری از افراد نامفهوم است ولی یک مزیت نیز به شمار می آید چون هیچ گونه محدودیتی در درآمد آن وجود ندارد.

شغل اینترنتی همکاری در فروش، این امکان را به افراد می‌دهد که با کمترین سرمایه و بدون داشتن مهارت خاصی به درآمدهای قابل توجهی برسند. اگرچه اجرای این کار به صورت سنتی و بازاریابی حضوری نیز قابل اجراست ولی اینترنت توانسته دامنه فعالیت آن را گسترش یابد. شبکه‌های اجتماعی و سایت به عنوان بهترین ابزارهای افیلیت مارکتینگ شناخته می شوند که توانسته اند میزان فروش و دامنه فعالیت افراد را بالا ببرند. افراد با توجه به دانش و مهارت خود، می توانند از تکنیک های گوناگونی برای بالا بردن میزان فروش در این سیستم استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *